Niewielu z nas może pochwalić się posiadaniem w swoim garażu samochodu dostawczego lub busa. Zazwyczaj dysponujemy zwykłymi autami osobowymi, które doskonale pomagają nam w wypełnianiu codziennych obowiązków – dojedziemy nimi do pracy, na zakupy czy zawieziemy dzieci do szkoły. Czasami jednak zdarza się nam misja specjalna, do wykonania której samochód osobowy nie nada się zbyt dobrze.

Kiedy przydaje się samochód dostawczy?

Pomyślmy chociażby o przeprowadzce, która nierozerwalnie wiąże się z koniecznością załadunku i przewożenia mnóstwa wielkich rzeczy. Albo o wycieczce krajoznawczej z gronem przyjaciół. o której zawsze marzyliśmy. Czy da się to zrealizować, posiadając niewielkie auto? Oczywiście. Jak głosi staropolskie przysłowie: dobry zwyczaj – wypożyczaj.

Nie mogąc, lub po prostu nie chcąc sobie pozwolić na dość spory wydatek którym jest zakup (nawet używanego!) samochodu dostawczego lub busa, całkowicie powinna nas zadowolić alternatywa w postaci wynajmu pojazdu. Na rynku istnieje wiele firm które specjalizują się w wypożyczaniu tego typu aut – można w nich dowolnie przebierać, szukając dla siebie najlepszej opcji.

Oferty wypożyczalni samochodów dostawczych

Niektóre oferty dedykowane są opisanym w powyższym tekście klientom indywidualnym, którzy potrzebują większego pojazdu do przeprowadzki, przewozu wielkogabarytowych przedmiotów albo wyruszenia w podróż ze swoją rodziną lub znajomymi. Taki najem jest najczęściej krótkotrwały, zaś opłaty naliczane są albo  za każdą napoczętą dobę wynajmu, albo za konkretną ilość dni.  Oczywiście, im dłużej będziemy potrzebować auta, tym mniejsza będzie cena za pojedynczą dobę.

furgon rent-er

Zdjęcie pochodzi ze strony wypożyczalni samochodów Rent-Er.

Rzecz jasna, oferta wypożyczalni samochodów dostawczych i busów nie sprowadza się do zaspokojenia potrzeb wyłącznie klientów indywidualnych. Dość obszerną klientelę stanowią przedsiębiorcy, którzy posiadają w swoje flocie większe auta i pracują z nimi na co dzień. Zdarzają się jednak różne sytuacje losowe – któryś z samochodów może odmówić posłuszeństwa i spędzić w warsztacie tydzień, nie robiąc sobie nic z naglących terminów w firmie, albo w optymistycznym wariancie: zadanie, które zlecił zleceniodawca może być tak rozległe, że niezbędne będzie tymczasowe zwiększenie liczby aut, którymi dysponujemy.

Jak wybrać ofertę dopasowaną do swoich potrzeb?

Gdy już przekonaliśmy się do pomysłu wypożyczenia pojazdu warto się zastanowić, czym kierować się przy wyborze wypożyczalni z usług której będziemy korzystać. Nie oszukujmy się, istotnym, często decydującym czynnikiem jest cena. Pod tym względem warto wybrać wypośrodkowaną opcję, ponieważ bardzo tanie oferty mogą wskazywać na zaniedbanie aut (i co za tym idzie, na ich zły stan techniczny, co może być bardzo niebezpieczne) zaś niebotycznie wysokie opłaty najprawdopodobniej świadczą o nieuczciwości wynajmujących. Drugim istotnym czynnikiem jest flota aut, którą wypożyczalnia może się pochwalić. Dobrze, żeby wybór był szeroki, tak byśmy mogli wybrać samochód najbardziej odpowiadający naszym potrzebom. Kolejnym ważnym punktem na naszej liście jest profesjonalna obsługa, która będzie w stanie odpowiedzieć na wszystkie nasze pytania oraz wątpliwości. Powinna ona jak najbardziej dociekać naszych potrzeb, by móc zaproponować nam możliwie najlepsze rozwiązanie. Istotna też jest ich szczerość, polegająca na nieukrywaniu słabych punktów albo wad pojazdu – czasami zdarza się, że wypożyczane auto nie jest w najlepszym stanie wizualnym, często też przez to cena za jego wynajem jest nieco niższa.

Bardzo istotne jest też, by auto posiadało pełną dokumentację techniczną, w tym aktualny przegląd. Jest to rzecz, która powinna nas niezmiernie interesować i w razie jakichkolwiek wątpliwości powinniśmy o to wypytywać – nic nie jest ważniejsze niż nasze bezpieczeństwo nawet wtedy, gdy niska cena za wynajem jest niesamowicie kusząca.